Rezerwuj

ESK – Wrocław 2016

29.09.2016

Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 ogłasza oficjalny początek złotej jesieni w kulturze i zaprasza na kilkadziesiąt wydarzeń z dziedziny muzyki, filmu, literatury, architektury, sztuk wizualnych i teatru. Kampania promocyjna targetowana na Wrocław oraz największe polskie miasta obejmie outdoor, internet, spoty radiowe i wideo.

Od początku października na billboardach, scrollach i citylightach we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, w Krakowie, Katowicach i Łodzi pojawią się kreacje promujące kulturalną złotą jesień w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kampania opiera się na grze słów i grafiki. To zabawa wieloznacznością z udziałem klasycznych atrybutów jesieni jak kasztany, dynie czy żołędzie – mówi Magda Kotowska, koordynator ds. komunikacji i promocji ESK Wrocław 2016. Język polski pozwala bawić się znaczeniami słów i z tej możliwości skorzystaliśmy. Wypuszczamy w świat kreacje, na widok których trzeba się uśmiechnąć – dodaje Kotowska. „Coś cię bierze? Kultura bez recepty” to jedno z mniej przekornych haseł kampanii. Większość z kreacji wyróżnia bowiem poczucie humoru: „Nie bądź żołądź. Wpadnij do Wro!”, „Taki jesteś kozak? Zmierz się z kulturą” czy „Rusz dynią. Kulturalne wyzwania we Wrocławiu”. Za kreację, copywriting i grafikę kampanii odpowiada wrocławska agencja Cięty Język.

Kampania promująca kulturalną jesień we Wrocławiu, prócz outdooru, obejmie również internet oraz radio (spoty promocyjne). Jej uzupełnienie stanowi spot autorstwa agencji Karuzela emitowany w Kinie Nowe Horyzonty i promowany w kanałach social-media.
W letnich atrakcjach programu ESK Wrocław 2016 wzięło udział ponad milion wrocławian i turystów. Kulturalna złota jesień to kolejnych kilkadziesiąt propozycji, w tym wyjątkowy koncert Lecha Janerki na Ostrowie Tumskim, japońskie wydanie Avant Art Festivalu, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Bruno Schulz. Festiwal i przyznanie Nagrody Literackiej Europy Środkowej ANGELUS, American Film Festival, Dolnośląski Festiwal Architektury, Play with Glass oraz Olimpiada Teatralna Wrocław 2016.

Lech Janerka zagra na Ostrowie Tumskim. Początek kulturalnej jesieni z ESK 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na wyjątkowy koncert inaugurujący kulturalną jesień w mieście. Lech Janerka, wrocławska legenda polskiej muzyki rockowej, zagra 1 października w niezwykłej przestrzeni Ostrowa Tumskiego. Na placu przy kościele pw. Świętego Marcina usłyszymy dobrze znany repertuar, ale w nieco bardziej lirycznej odsłonie. Janerka zaprezentuje także kilka nowych utworów. Wstęp wolny. 

Janerka na Tumskim, czyli wielki artysta w niezwykłym miejscu
Lech Janerka, symbol polskiego rocka, nierozerwalnie związany z Wrocławiem, zagra tej jesieni niezwykły koncert w szczególnym i osobliwym miejscu. Występ będzie inauguracją bogatego jesiennego sezonu w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Lider legendarnego zespołu Klaus Mitffoch, znany z barwnej, trzydziestoletniej kariery solowej oraz charakterystycznych tekstów, z których wiele przeszło do historii kultury popularnej, na przestrzeń występu wybrał Plac pod kościołem Św. Marcina na Ostrowie Tumskim, szczególnie ważną dla siebie część miasta. To miejsce niezwykłe – mówi Lech Janerka. Za czasów studenckich przychodziłem tu, aby się wyciszyć. Lubię się tam pojawiać także teraz – dodaje muzyk. Wrocławski artysta znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów na koncerty. W 2008 roku wystąpił na wieży wrocławskiego Ratusza podczas zakończenia festiwalu Wrocław Non Stop. 1 października będziemy świadkami kolejnej muzycznej przygody Lecha Janerki w niecodziennej przestrzeni. W programie największe przeboje artysty, ale także kilka zupełnie nowych utworów.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30, wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na placu, warto pojawić się wcześniej.
Zobacz Film:

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=LaclBydWPWI” controls=”alt” rel=”no” theme=”light” https=”yes”]