Rezerwuj

Koncert sylwestrowy na Rynku: Pan Sylwester zaprasza!

21.12.2016

W sobotę, 31 grudnia, czeka nas z kolei kulturalna dogrywka, na którą w imieniu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zaprasza Pan Sylwester Wrocławski. Pod tym pseudonimem kryją się znakomici artyści związani z Wrocławiem, którzy wystąpią w sylwestrowym koncercie na Rynku. – Tegoroczny sylwester będzie najbardziej wrocławski z wrocławskich – zapowiada Konrad Imiela, reżyser wydarzenia.

Pan Sylwester rozkręci imprezę 

Dwie sceny, dziesięć lokalnych zespołów i wspaniałe efekty świetlne. Na Rynku powstanie zamknięta z czterech stron przestrzeń wielkiego klubu. Od południa i północy przestrzeń będzie ograniczona dwiema estradami koncertowymi, od wschodu ścianą Ratusza, a od zachodu ścianą kamienic. Na obu scenach naprzemiennie będziemy świadkami półgodzinnych koncertów. Scena na Placu Gołębim to MÓZG Sylwestra Wrocławskiego. Wystąpią tam: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel. Scena od strony Placu Solnego to SERCE Sylwestra Wrocławskiego i koncerty Bladych Loków, Mikromusic, Alicji Janosz i jej gości, Mesajah i Girls on Fire. Tłem każdej ze scen będą wielkie ekrany projekcyjne, a ściany kamienic posłużą do wyświetlania wizualizacji i teledysków na żywo. – Nazwy MÓZG i SERCE są nieprzypadkowe. Rodzaj muzyki i dobór artystów występujących na tych scenach odpowiada odwiecznej konkurencji rozumu i emocji w sztuce – tłumaczy reżyser koncertu i dodaje: – O północy nastąpi połączenie MÓZGU I SERCA, ale co stanie się  w tym szczególnym momencie, to już tajemnica. Cały program zakończy Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

Transmisja Wirtualnej Polski
Sylwester Wrocławski transmitowany będzie w tym roku przez Wirtualną Polskę. – Będziemy pokazywać na zmianę dwie sylwestrowe, koncertowe sceny oraz relację z naszego mobilnego studia. Całe wydarzenie będzie można oglądać w telewizji WP ze strony głównej Wirtualnej Polski, a także w kanale WP nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) oraz w wybranych sieciach kablowych – poinformował na konferencji Wojciech Pawlak, Prezes telewizji WP. Transmisja rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do 1:00 w nocy.

→ Sylwestrowe hity wybrane przez słuchaczy