Rezerwuj

Najpiękniejszy Wrocław jest od strony Odry – zobacz film

19.08.2016

Wrocław leży  nad Odrą oraz jej licznymi kanałami w szerokiej dolinie, gdzie rzeka tworzy liczne rozgałęzienia opływające kilkanaście wysp , i gdzie uchodzą do niej cztery dopływy: Oława, Ślęza, Bystrzyca  i Widawa. Odra wraz ze swoimi kanałami i dopływami, wyspami  oraz ponad 200 mostami i kładkami czyni tereny nad wodą bardzo malowniczymi i atrakcyjnym turystycznie.

Po Odrze we Wrocławiu kursują statki białej floty, cumujące na kilku przystaniach: Kardynalskiej – Bulwar Włostowica – Wyspa Piasek na Ostrowie Tumskim;  Zwierzynieckiej – ul. Wróblewskiego 1 (obok Mostu Zwierzynieckiego); ZOO – Brama Japońska (drugie wejście do Zoo za terrarium koło dyrekcji) i Hali Targowej – Bulwar X. Dunikowskiego koło Hali Targowej (200 metrów od Panoramy Racławickiej).
Żegluga Pasażerska zaprasza na rejsy pasażerskie statkiem „Nereida”, „Driada”, „Wiktoria”, „Goplana” i stateczkiem „Gucio”.
 

Most Grunwaldzki by Jarek Stafiniak on 500px.com

 

Szczególną atrakcję dla rekreacji na Odrze stanowi Zatoka Gondoli znajdująca się przy Muzeum Narodowym naprzeciwko Panoramy Racławickiej. W tym uroczym zakątku Wrocławia  otoczonym drzewami można się  ochłodzić  w pływającej kawiarni Cafe Barka, a także skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego znajdującej się tuż obok. Zatoka Gondoli oferuje  również rejsy tramwajem wodnym i statkiem  ARKA.

Przy Przystani Uniwersyteckiej  cumuje katamaran „JAZZ”, który jest jednostką specjalnie zaprojektowaną na potrzeby pływania po Wrocławiu, a w szczególności po Wrocławskim Węźle Wodnym. Rejsy odbywają się codziennie co godzinę. Na katamaranie jest 14 miejsc dla pasażerów, toaleta i bar.

 

Zobacz film i wybierz się na przejażdżkę po Odrze:

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/B6Qe8zGR8uY” controls=”alt” rel=”no” theme=”light” https=”yes”]