Rezerwuj

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

13.01.2017

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

 

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

 

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

 

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

 

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN. 

WOŚP 2017 WROCŁAW

We Wrocławiu akcja WOŚP potrwa aż trzy dni, podczas których zorganizowanych zostanie wiele charytatywnych koncertów. Finał przypadnie oczywiście na 15 stycznia.

WOŚP 2017 Wrocław. 13 stycznia 2017

W Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 wystąpi legendarny Antykabaret. Z kolei w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej wystąpi czołówka wrocławskiej (i nie tylko) sceny szantowej, m.in. Gdańska Formacja Szantowa, Za Horyzontem i W Stronę Portu.

WOŚP 2017 Wrocław. 14 stycznia 2017

W tym dniu będziemy mogli wziąć udział w Małance, czyli wschodniej zabawie sylwestrowej. To niepowtarzalna okazja, żeby przeżyć dwa Sylwestry pod rząd – tradycyjny, liczony wg kalendarza gregoriańskiego i orkiestrowy, liczony wg kalendarza juliańskiego. W rolach głównych wystąpią ukraińskie gwiazdy Luiku i Familia Perkalaba oraz doskonały zespół Neozbiljni Pesimisti z Serbii.

Z kolei w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej zagrają: szczeciński zespół Chorzy, absolutna legenda polskiego punkrocka Ga Ga/Zielone Żabki, energetyczny śląski skład Wiewiórka na Drzewie oraz wrocławski zespół Non Stop.

WOŚP 2017 Wrocław. 15 stycznia 2017

Najwięcej muzycznych atrakcji czeka nas oczywiście w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc 15 stycznia. Szczegóły poniżej.

FINAŁ WOŚP 2017 WROCŁAW. KTO ZAGRA?

Wielki Finał WOŚP 2017 we Wrocławiu odbędzie się na dwóch scenach: plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

WOŚP 2017 Wrocław. Scena na Nowym Targu. Kto zagra?

W folkowe klimaty podczas Finału WOŚP wprowadzi nas zespół Carrantuohill w towarzystwie grupy Salake. Potem wystąpi grupa Foliba, nie zabraknie więc również afrykańskich rytmów. Na scenie pojawią się również: znany z widowiskowych koncertów wrocławski hardrockowy zespół Strain, funkująca ekipa z Clock Machine, gwiazda „Bitwy Na Głosy”, „Mam Talent” i „Szansy Na Sukces” Nikola Warda, Chorzy ze Szczecina oraz rockowa grupa Cochise, której przewodzi aktor Paweł Małaszyński.

WOŚP 2017 Wrocław. Scena Starego Klasztoru. Kto zagra?

Podczas wielogodzinnej imprezy Gitarowe Przeboje Wszech Czasów zaśpiewają znane wrocławskie wokalistki: Natalia Lubrano, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk i Paulina Lenda. Legenda polskiego heavy folku Percival zderzy się z rasowym dancehallem – w ten klimat wprowadzą nas Bob One i Bas Tajpan. Na scenie pojawi się również niezwykły November Project, zespół tworzony przez jedenastu muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością. Całość uzupełni występ rewolucyjnej kobiecej formacji folkowej Same Suki.

WOŚP 2017 WROCŁAW. KONCERTY [PROGRAM]

13.01.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
ANTYKABARET „Dobry Wieczór we Wrocławiu” – edycja specjalna

13.01.17 godz.19.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
Shantymani grają z WOŚP!
GDAŃSKA FORMACJA SZANTOWA, ZA HORYZONTEM, W STRONĘ PORTU, MACOCH I PRZYJACIELE i inni

14.01.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Małanka, czyli Wschodni Sylwester dla WOŚP
LUIKU (Ukraina), FAMILIA PERKALABA (Ukraina), NEOZBILJNI PESIMISTI (Serbia)

14.01.17 godz.19.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
CHORZY, GA GA/ZIELONE ŻABKI, WIEWIÓRKA NA DRZEWIE, NON STOP

15.01.17 godz.13.00 plac Nowy Targ
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu
CARRANTUOHILL z zespołem tańca irlandzkiego SALAKE, FOLIBA, STRAIN,
CLOCK MACHINE, COCHISE, NIKOLA WARDA, CHORZY, PULL THE WIRE

15.01.17 godz.15.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
BOB ONE & BAS TAJPAN, NOVEMBER PROJECT, PERCIVAL, SAME SUKI, Gitarowe Przeboje Wszech Czasów (NATALIA LUBRANO, ANIA KŁYS, MARTA KOŁODZIEJCZYK, PAULINA LENDA)

Przed wejściem do klubów będą stali wolontariusze z puszkami. Wstęp na koncert nie jest biletowany, w tych dniach warto po prostu wesprzeć WOŚP, wrzucając do puszek wolontariuszy jakąkolwiek kwotę.

FINAŁ WOŚP 2017. GDZIE OBEJRZEĆ W TV?

Finał WOŚP 2017 transmitować będzie TVN.